WIZUALIZACJE 3D – wymienniki ciepła HVAC | Hexonic

Wymienniki ciepła są wykorzystywane w wielu dziedzinach życia, występują często w naszych domowych instalacjach grzewczych, w pompach ciepła lub rekuperatorach. Produkty te znajdują również szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak energetyka, HVAC, chłodnictwo czy przemysł petrochemiczny, pozwalają zoptymalizować koszty ogrzewania lub chłodzenia. W przypadku takich urządzeń w materiałach promocyjnych i szkoleniowych ważne jest pokazanie ich budowy i wyjaśnienie zasady działania. To pomaga zrozumieć, które rozwiązanie wybrać, do jakich zastosowań oraz dlaczego najlepszy będzie dany rodzaj wymiennika.

Problem w tym, że wymiana ciepła to dość skomplikowany proces technologiczny, którego nie da się łatwo nagrać kamerą. To co najważniejsze, dzieje się wewnątrz urządzeń, w środku skomplikowanych konstrukcji wykonanych z wielu rurek lub płaszczy, a w te miejsca nie da się zajrzeć i zrobić zdjęcie.

Jak zatem przedstawić klientom zalety wymienników ciepła? Jak przygotować kreacje marketingowe lub szkoleniowe pozwalające promować produkty lub edukować specjalistów z tych dziedzin?

W 3D oczywiście.

 

Dla producenta wymienników ciepła firmy Hexonic, opracowaliśmy wizualizacje produktów do nowego serwisu www oraz drukowanych materiałów marketingowych. W formie wizualizacji pokazujemy nie tylko produkty i ich wygląd, ale też rozwiązania techniczne nie widoczne z zewnątrz.

Tak przygotowana prezentacja uzupełniona o animacje wymiany ciepła pozwala zrozumieć zasady działania, różnice technologiczne i cechy wyróżniające produkty z tej dziedziny. Częściowe odsłonięcie zewnętrznych warstw płaszczy na wizualizacjach pokazuje na pierwszy rzut oka jak są zbudowane te urządzenia i co je wyróżnia.

przekrój przemysłowego wymiennika ciepła w 3D
wizualizacja graficzna przekroju produktu technologicznego. Wymiennik ciepła na wizualizacji 3D

Klient: Hexonic sp. z o.o.
Zakres: packshot, modelowanie 3D, wizualizacje, animacje, skrypt 360

Przy okazji rebrandingu i projektu nowego serwisu www Hexonic, pomogliśmy w pokazaniu całej gamy produktów na wizualizacjach w 3D. W tym przypadku aby podkreślić materiały z jakich są wykonane wymienniki ciepła powstały widoki na ciemnym tle, w konwencji low-key. Tak przygotowane ujęcia pasują do stylistyki i tła nowej strony www pozwalając skupić uwagę na produktach.

3D wizualizacje urządzeń HVAC na stronę www
wizualizacje 3D urządzeń HVAC na stronę www
visual produktu technicznego , wymiennik ciepła Hexonic
visual produktowy, wymiennik ciepła z branży HVAC

Zobacz więcej