Jak kreacje grafiki 3D wspierają promocję przy działaniach rebrandingowych lub wprowadzeniu na rynek nowego produktu?

Jak grafika 3D wspiera rebranding?

Grafika i animacja 3d to świetny sposób na wsparcie działań marketingowych. Pozwala pokazać w idealnym świetle dowolne obiekty nawet takie, które jeszcze nie zostały wyprodukowane. W Modelight przygotowujemy kreacje promujące produkty wprowadzane na rynek. Pomagamy też w przygotowaniu zwracających uwagę projektów reklamowych w przypadku działań rebrandingowych.

Przykładowo, podczas zmiany rebrandingowej firmy HEXONIC wspieraliśmy indentyfikację wizualną nowej marki. Do drukowanych materiałów promocyjnych oraz nowego serwisu www wykonaliśmy serię wizualizacji w konwencji lowkey. Produkty doświetlone na kontrastowym tle wyróżniają się z otoczenia. Pozwoliło to przygotować efektowną i czystą stylistycznie prezentacje wymienników ciepła i rozwiązań technologicznych dla nowej marki. Proces rebrandingu został opisany w prasie branżowej: HEAT EXCHANGER WORLD.COM

– Produkty Hexonic zostały w tej formie opublikowane w nowym serwisie WWW oraz w drukowanych katalogach. –

Innym przykładem wsparcia graficznego w działaniach rebrandingowych mogą być produkcje Modelight dla koncernu medycznego Sol Millenium.

Przy okazji zmian rebrandingowych firmy przygotowaliśmy serię filmów 3d pokazujących, jak prawidłowo i bezpiecznie używać produktów zabiegowych.

Z pomocą animacji graficznych możemy promować produkty, które dopiero powstają, jeszcze przed wyprodukowaniem prototypu. Pracujemy na bazie plików inżynierskich typu CAD więc jak tylko jest gotowy pomysł na nowy produkt i powstają pierwsze projekty inżynierskie jako studio animacji możemy przystąpić do działania.

Po odpowiednim przygotowaniu dokumentacji CAD tworzymy dowolne materiały graficzne prezentując produkt w planowanych dopiero odmianach materiałowych, kolorystycznych lub rozmiarach.

Do jakich działań promocyjnych można wykorzystać wizualizacje lub animacje produktów?

  • publikacje na stronach www lub dedykowanych landing page pokazujących nowe produkty
  • promocja w social mediach
  • krótkie, zwracające uwagę animacje reklamowe
  • publikacje w serwisach sprzedażowych typu Allegro
  • druk w materiałach reklamowych od ulotek przez katalogi po wydruki wielkoformatowe – w 3d nie ma ograniczenia rozdzielczości grafiki 😉
  • jako aranżacje stoisk targowych do wydruków na zabudowę stoisk
  • animacje na TV na targi
  • do spotów reklamowych publikowanych w TV

Jeśli planujecie pokazać nowy produkt, chętnie pomożemy w kreacjach 3d zarówno do publikacji online jak i druku w dowolnej cyfrowej rozdzielczości. A może planujecie działania rebrandingowe i jest potrzeba pokazania produktów w nowym świetle, w spójnej prezentacji z nowoczesną identyfikacją wizualną?

Zapraszamy do współpracy.