Modelowanie 3D

Modelowanie 3D to proces tworzenia trójwymiarowych obiektów lub wirtualnych scen, za pomocą specjalistycznego oprogramowania graficznego.

 

Modelowanie ma wiele zastosowań praktycznych również w budownictwie i architekturze pozwalając projektować aranżacje wnętrz lub całych budynków.

MODELOWANIE 3D – 7 przykładów zastosowania w praktyce:

Tworzenie modeli 3D – wprowadzenie na rynek nowego produktu

Na bazie szkiców i podstawowych wymiarów wykonaliśmy model 3D nowego łóżka, powstały wizualizacje pokazujące różne wersje, wspólnie z klientem dopracowaliśmy wygląd i odmiany materiałowe. Model i wizualizacje zostały wykorzystane w zakładzie produkcyjnym jako wzór pozwalający prawidłowo wyprodukować prototyp.

Techniki modelowania 3D – medycyna i dentystyka

Wykorzystanie modelowania 3D wspomaga planowanie zabiegów, szkolenie personelu medycznego oraz edukację pacjentów. W ten sposób pokazujemy skomplikowane procedury instalacji implantów dentystycznych lub tłumaczymy krok po kroku użycie strzykawek zabiegowych.

Wizualizacja obiektów 3D – motoryzacja

Dla firmy KNAUF tworzymy modele i wizualizacje oraz animacje pojazdów z pokazaniem zastosowania nowoczesnych tworzyw sztucznych EPP i EPS. Taka grafika pokazuje od razu rozwiązania niewidoczne gołym okiem, znajdujące się pod karoserią elementy i produkty oraz ich funkcję.

Tworzenie obiektów 3D – edukacja i szkolenia

Modelowanie 3D umożliwia tworzenie dowolnych kształtów, interaktywnych materiałów edukacyjnych, szkoleniowych i instruktażowych. To pomaga zrozumieć budowę i działanie urządzeń i pomaga w nauce.

Modelowanie 3D usługi – reklama i marketing

Tworzenie wizualizacji i animacji reklamowych wspierających działania marketingowe i promocję jest powszechnie stosowane w reklamie produktów i usług, pomagając w przyciąganiu uwagi klientów. Podstawowym etapem pozwalającym na przygotowanie takich kreacji reklamowych jest właśnie modelowanie 3D, podczas którego powstają wirtualne odpowiedniki realnie istniejących produktów, które w animacji lub wizualizacji pokazujemy w wirtualnym świecie.

Wykonywanie modeli 3D – design wnętrz

Modelowanie 3D pozwala zaprojektować wystrój i aranżacje wnętrza, modele 3D mebli i innych produktów, pobrane ze stron producentów pomagają zaaranżować przestrzeń. Wizualizacja wnętrza z modelami 3D ułatwia decyzje zakupowe i wybór wystroju przestrzeni.

Modelowanie budynków 3D – architektura i budownictwo

Modelowanie 3D pozwala architektom i inżynierom wizualizować projekty budynków, przestrzeni publicznych czy infrastruktury, ułatwiając planowanie i analizę zagospodarowania.

produktowa wizualizacja 3d zegarka
render graficzny łóżka i widok modelu 3d

MODELOWANIE 3D – pliki CAD dla projektantów 

Modele trójwymiarowe wykorzystuje się w wielu branżach do tworzenia wizualizacji i animacji do materiałów reklamowych, instruktażowych lub edukacyjnych. Bryły 3D można umieścić w serwisie www, dając klientom możliwość pobrania nie tylko dokumentacji o produkcie, ale również jego przestrzennego modelu zapisanego do pliku CAD.

W przypadku produktów technicznych i technologicznych modele trójwymiarowe stanowią bazę projektową i dokumentację pozwalającą inżynierom zapoznać się z kształtem i specyfiką projektowanych urządzeń.

Nasze modele 3D odzwierciedlają realne obiekty w najmniejszych detalach, można je wykorzystać w serwisie www, wykonać kreacje reklamowe do druku w ulotkach, katalogach lub na reklamach wielkoformatowych.

Dobrze i dokładnie przygotowany model 3D produktu pozwala tworzyć wizualizacje lub animacje w niemal nieograniczonej cyfrowej rozdzielczości.

Skontaktuj się z nami

MODELOWANIE BUDYNKÓW W 3D – pokaż swoje projekty w innowacyjny sposób

W naszej ofercie znajdziesz modelowanie produktów, architektury i wnętrz lub całych budynków w 3D.

Modelowanie obiektów 3D to usługa szczególnie ceniona przez architektów, deweloperów oraz inżynierów, którzy dzięki niej mogą pokazać swoje projekty w aranżacji przestrzeni, w której występują realnie. W 3D można pokazać też rozwiązania trudne lub niemożliwe do sfotografowania, znajdujące się wewnątrz konstrukcji, pod elewacją lub fundamentem. Do takich zastosowań świetnym pomysłem jest wykonanie i pokazanie modelu w przekroju.

Modelowanie 3D pozwala odkryć każdą warstwę budowlaną bez burzenia ściany, pokazać w przejrzysty sposób przekrój konstrukcji lub zastosowanie produktu znajdującego się w miejscach niedostępnych dla kamery. Modele, które tworzymy, można też udostępnić w serwisie www, aby projektanci i architekci mogli je wykorzystać do swoich aranżacjach przestrzeni.

Skontaktuj się z nami

MODEL GRAFICZNY może też być bazą do wydruku na drukarce 3D prototypu

Jako studio animacji 3D pomożemy Ci stworzyć modele trójwymiarowe, które wzbogacą Twoje prezentacje, projekty czy filmy lub pomogą ocenić wygląd i dopracować produkt, przed produkcją pierwszego prototypu.

Co jeszcze mamy w ofercie?

• Animacje 3D

• Wizualizacje 3D

• Filmy instruktażowe

POROZMAWIAJMY

Jak możemy pomóc wyróżnić Twoje produkty lub pokazać Twoje pomysły w 3D?