Modelowanie 3D

Modelowanie 3D to proces tworzenia trójwymiarowych obiektów lub wirtualnych scen, za pomocą specjalistycznego oprogramowania. W edukacji pomaga to w zrozumieniu trudnych koncepcji, w technice wyjaśnia procesy lub budowę, a w przemyśle wykorzystywane jest do projektowania i wizualizacji produktów przed ich fizyczną produkcją. Modelowanie ma wiele zastosowań praktycznych również w budownictwie i architekturze pozwalając projektować aranżacje wnętrz lub całych budynków.

Tworzenie modeli 3D – w jakich branżach pomaga?

7 przykładów zastosowania modelowania 3D w praktyce:

Wprowadzenie na rynek nowego produktu: 
Wykonaliśmy model 3D łóżka, powstały wizualizacje pokazujące różne wersje, wspólnie z klientem dopracowaliśmy wygląd, wymiary i odmiany. Model został wykorzystany w zakładzie produkcyjnym jako wzór pozwalający wykonać prawidłowo prototyp.
Medycyna i dentystyka:
Wykorzystanie modelowania 3D wspomaga planowanie zabiegów, szkolenie personelu medycznego oraz edukację pacjentów. W ten sposób pokazujemy skomplikowane procedury instalacji implantów dentystycznych lub tłumaczymy krok po kroku użycie strzykawek zabiegowych.
Motoryzacja:
Dla firmy KNAUF, tworzymy modele i wizualizacje oraz animacje pojazdów z pokazaniem zastosowania nowoczesnych tworzyw sztucznych EPP i EPS. Taka grafika pokazuje od razu rozwiązania nie widoczne goły okiem, znajdujące się pod karoserią elementy i produkty, oraz ich funkcję.
Edukacja i Szkolenia:
Modelowanie 3D umożliwia tworzenie dowolnych kształtów, interaktywnych materiałów edukacyjnych, szkoleniowych i instruktażowych. To pomaga zrozumieć budowę i działanie urządzeń i pomaga w nauce.
Reklama i Marketing:
Tworzenie wizualizacji i animacji 3D jest powszechnie stosowane w reklamie produktów i usług, pomagając w przyciąganiu uwagi klientów.
Design Wnętrz:
Modelowanie 3D pozwala zaprojektować wystrój i aranżacje wnętrza, modele 3D pobrane ze stron producentów, pomagają zaaranżować przestrzeń. Wizualizacja wnętrza z modelami 3D ułatwia decyzje zakupowe i wybór wystroju przestrzeni.
Architektura i Budownictwo:
Modelowanie 3D pozwala architektom i inżynierom wizualizować projekty budynków, przestrzeni publicznych czy infrastruktury, ułatwiając planowanie i analizę zagospodarowania.

Skontaktuj się z nami

Modelowanie 3D – zobacz produkt zanim powstanie prototyp

Modele trójwymiarowe, wykorzystuje się w wielu branżach do tworzenia wizualizacji i animacji wykorzystywanych w materiałach reklamowych, instruktażowych lub edukacyjnych. Bryły 3D można umieścić w serwisie www dając klientom możliwość pobrania nie tylko dokumentacji o produkcie ale również jego modelu w pliku CAD.

W przypadku produktów technicznych i technologicznych modele 3D stanowią bazę projektową i dokumentację pozwalającą inżynierom zapoznać się z kształtem i specyfiką projektowanych urządzeń.

Nasze modele 3D odzwierciedlają obiekty w najmniejszych detalach, można je wykorzystać w serwisie www, wykonać kreacje reklamowe do druku w ulotkach, katalogach lub na reklamach wielkoformatowych.

Dobrze i dokładnie przygotowany model 3d produktu pozwala tworzyć wizualizacje lub animacje w niemal nieograniczonej cyfrowej rozdzielczości.

Skontaktuj się z nami

Modelowanie budynków 3D – pokaż swoje projekty w innowacyjny sposób

W naszej ofercie znajdziesz modelowanie produktów, architektury i wnętrz lub budynków w 3D.

Ta usługa jest szczególnie ceniona przez architektów, deweloperów oraz inżynierów, którzy dzięki niej mogą pokazać swoje projekty w aranżacji przestrzeni. W 3D można pokazać rozwiązania znajdujące się wewnątrz konstrukcji, ukryte przed okiem obiektywu.

Modelowanie 3D pozwala odkryć każdą warstwę budowlaną bez burzenia ściany, pokazać w przejrzysty sposób przekrój konstrukcji lub zastosowanie produktu znajdującego się w miejscach niedostępnych dla kamery.
Modele które tworzymy można też udostępnić w serwisie www, aby projektanci i architekci mogli je wykorzystać do swoich aranżacjach przestrzeni.</p)

Skontaktuj się z nami
Oops...
Slider with alias modelight 3d 12 not found.

Wykonywanie modeli 3D – powierz to ekspertom

Jako studio animacji 3D pomożemy Ci stworzyć modele trójwymiarowe, które wzbogacą Twoje prezentacje, projekty czy filmy o niezwykłe efekty wizualne. Co jeszcze mamy w ofercie?

Modelight to miejsce, gdzie technologia spotyka się z kreatywnością.

Porozmawiajmy

 

 

Jak możemy pomóc wyróżnić Twoje produkty lub pokazać Twoje pomysły w 3d?