Przekroje 3D

Przekroje 3D to kreatywna forma pozwalająca zobaczyć i zrozumieć zjawiska techniczne, procedury medyczne lub konstrukcję produktów codziennego użytku. Wizualizacja w przekroju może mieć też szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, pozwalając wyjaśnić procesy zachodzące w środku maszyn lub działania narzędzi.

Jeśli zastanawiasz się, jak przedstawić budowę lub działanie dowolnego urządzenia w materiałach szkoleniowych lub reklamie – warto rozważyć wsparcie w 3D. Możliwości kreatywne są niemal nieograniczone, w tej formie mamy pełną kontrolę nad czasem i przestrzenią, a każdy nawet niedostępny dla oka kamery obiekt możemy pokazać w szczegółach, w zwolnionym tempie lub właśnie w przekroju.

PRZEKROJE OKIEN | SOKÓŁKA

Co jest za oknem każdy widzi, ale co jest w środku takiego okna, jak ono jest zbudowane i dlaczego stanowi skuteczną barierę przed zimnem, to już nie jest takie oczywiste. Czasem trudno opowiedzieć o zaletach produktów codziennego użytku, pokazać ich kluczowe zalety wynikające z budowy bez rozkręcania lub przecinania w pół.

Ale można to pokazać prościej – na przekroju w animacji 3D.

Zwłaszcza jak jest dostępna dokumentacja CAD – wtedy przygotowanie inżyniersko poprawnych, realistycznych wizualizacji to dobry pomysł. Wizualizacje okien dla firmy Sokółka, umieszczone w serwisie WWW pomagają klientom zapoznać się z różnymi odmianami i wybrać najlepsze okno do domu. Jeśli zastanawiacie się jak zaprezentować klientowi swój produkt i jego konstrukcję dajcie znać, na pewno możemy taką prezentację zrobić w formie grafiki 3D.

MATERACE | MAGNAT

Każdy z nas lubi się wyspać a na dobry sen wpływ ma niewątpliwie wiele czynników – odpowiedni czas, miejsce, ciepło otoczenia, jak i też często to z kim śpimy;-).

W naszej ocenie jednym z najważniejszych czynników wpływających na dobry sen jest nie to z kim, ale na czym śpimy. Mimo dobrego czasu na sen, idealnego miejsca oraz towarzystwa ciężko wyspać się na źle dobranym materacu.

A w tym temacie mieliśmy okazję poznać wiele możliwości tworząc wizualizacje przekrojów takich produktów dla firmy Magnat. Jeśli chcecie zobaczyć co jest w środku materaca, jakie są odmiany oraz po co w nich kokosy zobaczcie nasze wizualizacje przekrojów w 3D.

ZOBACZ WIĘCEJ

HVAC | FLOWAIR

W branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji czyli HVAC (ang. heating, ventilation, air conditioning) kluczowy jest proces przepływu i wymiany powietrza. W tej dziedzinie inżynierii środowiska warto prezentować w przekroju nie tylko same urządzenia, ale też procesy wymiany ciepła oraz zastosowanie różnych rozwiązań technologicznych.

Jako studio animacji w branży HAVC mamy sporo doświadczenia, zarówno w prezentacji przekrojów produktów, procesów wymiany ciepła jak i całych systemów oraz ich zastosowania. Ciężko na zdjęciu lub filmie pokazać halę wielkopowierzchniową z odkrytym dachem i całą gamą różnych rozwiązań technologicznych zamontowanych w różnych miejscach.

W 3D nie ma z tym problemu. 

Zobaczcie przykład kompleksowego wsparcia w 3D dla producenta z tej dziedziny firmy Flowair.

ZOBACZ WIĘCEJ

TECHNOLOGIA CNC | POKOLM

W branży CNC plotery frezujące wytwarzają opiłki i pracują często z bezpośrednim chłodzeniem wodnym skierowanym na pracujący frez.
Chłodzenie może być nawet umieszczone wewnątrz samego frezu. Dodatkowo dla bezpieczeństwa cała procedura pracy narzędzia jest zazwyczaj zamknięta w oddzielonej od widza i operatora przestrzeni plotera CNC.

Dlatego nagranie video lub wykonanie zdjęcia pokazującego działanie frezów jest dość trudnym zadaniem.

Pokazując ten proces w animacji, na przekroju lub w zwolnionym tempie możemy przyjrzeć się działaniu specjalistycznych narzędzi z tej dziedziny. Niezależnie od tego czy potrzebujecie przygotować materiały szkoleniowe, animacje reklamujące frezy lub tłumaczące jak wygląda proces, pokazanie tego w animacji 3D to dobry pomysł.

W tej formie możemy zajrzeć tam gdzie kamera nie da rady, pokazać w szczegółach to co najważniejsze w procesie lub w zwolnionym tempie zobaczyć sposób działania każdego rodzaju narzędzia CNC.

ZOBACZ WIĘCEJ

TECHNIKA DENTYSTYCZNA | ALMADENT

Czy wiecie, jak dokładnie przebiega proces instalacji łączników implantologicznych i dlaczego dentyści są pewni, że implant jest idealnie dopasowany i nie wypadnie? Procesy medyczne na nagraniach video zazwyczaj nie są zbyt estetyczne dla widza. Dlatego kiedy trzeba pokazać proces lub produkt w szczegółach proponujemy animacje 3D. Zastosowanie przekroju, przeźroczystości lub ujęć w zwolnionym tempie daje szerokie możliwości skupienia uwagi na najważniejszych procesach lub urządzeniach.

W ten sposób można pokazać miejsca niedostępne dla kamery, wyjaśnić działanie narzędzi lub krok po kroku pokazać procedury.
To idealne wsparcie podczas szkoleń dla profesjonalistów.

Dzięki animacjom w przekroju możemy zobaczyć skomplikowane procedury dentystyczne bez konieczności pokazywania rzeczywistego zabiegu.
Prosto – w zrozumiały i ciekawy sposób, bez rozlewu krwi.

Szkoleniowo dla specjalistów, edukacyjnie dla pacjentów, reklamowo – dla wszystkich.

ZOBACZ WIĘCEJ

LOTNICTWO | WYNALAZKI | ATS

W kontekście inżynierii i projektowania animacja 3D może być bardzo skutecznym narzędziem do popularyzacji innowacyjnych wynalazków oraz przekonania do ich realizacji inwestorów.

Przykładem może być historia Sławomira Malickiego, przedsiębiorcy, który w 2015 roku wymyślił i zaprojektował autonomiczny system holowania samolotów pasażerskich. Pomysł ten może zrewolucjonizować branżę lotniczą na świecie.
Mieliśmy przyjemność przygotować animację prezentującą budowę i zasadę działania systemu, w tym prezentacje między innymi w przekroju segmentów i elementów składowych wynalazku.
Z wykorzystaniem realistycznej animacji 3D wynalazca przedstawił swój pomysł na targach lotniczych Air Fair w Le Bourget w 2015 roku.
W przypadku Malickiego, efektowna prezentacja pozwoliła zachęcić do współpracy delegację z USA, co zaowocowało zaproszeniem do współpracy, a później podpisaniem umowy z renomowanym uniwersytetem w Oklahomie.

ZOBACZ WIĘCEJ

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ | BACARDI-MARTINI

Planujesz nowe biuro? A może zmiany w obecnym? Chcesz zaprojektować wnętrza, układ pomieszczeń, aranżację przestrzeni? To wszystko można zrobić w formie grafiki i pokazać sugestywnie i realistycznie w przekroju architektonicznym. Każdą przestrzeń można zaprojektować od nowa w 3D, pokazać różne wersje i odmiany aranżacji, kolorystyki lub oprawy graficznej pomieszczeń.

Przy okazji, aby prezentacja wyglądała ciekawiej i nabrała kontekstu architektonicznego, dobrze pokazać przekrój budynku i całe piętro w przekroju.

Tak powstała animacja przy okazji rebrandingu Warszawskiego biura Bacardi Martini.

TECHNIKA BUDOWLANA | EJOT

Grafika komputerowa pozwala zajrzeć pod fundament lub do wnętrza konstrukcji domu bez wysiłku i użycia łopaty. Jeśli produkujesz rozwiązania budowlane, występujące w miejscach trudno dostępnych dla oka kamery, zaprezentuj to na wizualizacji w przekroju 3D.

W ten sposób powstały wizualizacje dla firmy EJOT. Nie trzeba było burzyć fundamentu żeby pokazać nowoczesne rozwiązania i budowę systemu podokiennego.

Każda warstwa, produkty, miejsce i sposób ich instalacji w tej formie są widoczne na jednym obrazku.

ZOBACZ WIĘCEJ

MATERIAŁY OCIEPLENIOWE | KNAUF

Produkty budowlane ukryte są pod elewacją, pod podłogą, w fundamentach. Można oczywiście zrywać klepki, kopać doły i odkrywać poszycie dachu by zaprezentować, gdzie funkcjonują materiały ociepleniowe.

Można. Ale nie polecamy tej drogi.

Łatwiej, efektowniej i na pewno taniej pokazać takie produkty w animacji przekroju budynku. Dla firmy KNAUF stworzyliśmy interaktywną animację prezentującą różne rozwiazania ociepleniowe i ich zastosowanie. To innowacyjne rozwiązanie pozwala skoncentrować się na produkcie w sposób przejrzysty i przyciągający uwagę. 

Napisz do nas lub zadzwoń +48 509 510 197

Przekroje części, maszyn, urządzeń, produktów – w 3D nie ma miejsca na tajemnice

Chcesz zobaczyć, jak wygląda proces wymiany ciepła? Jak dokładnie przebiega instalacja łączników implantologicznych? Albo z jakich warstw składa się materac, na którym śpisz, i co tam robi kokos? Przekroje przygotowane w formie wizualizacji lub animacji w 3D pozwolą Ci zajrzeć tam, gdzie tradycyjna nie ma dostępu. Pod obudowę urządzeń, pod karoserię pojazdów lub do wnętrza działających maszyn.

To dobre rozwiązanie pomagające wyjaśnić budowę zasadę działania lub zalety produktów. W dziedzinach technicznych i technologicznych w przekroju można pokazać procesy niemożliwe do sfilmowania. W medycynie prezentacja w przekroju pozwala zobaczyć procedury medyczne, prawidłowy sposób użycia narzędzie lub wykonania zabiegów.

Przekroje budynków i wizualizacje wnętrz

W Modelight rozłożymy na czynniki pierwsze wszystkie warstwy budynku, zajrzymy pod fundament lub do wnętrza konstrukcji budowlanych prezentując jak kompleksowo ocieplić dom, wstawimy meble do jeszcze nieistniejącego realnie pokoju i w najdrobniejszych szczegółach zaprojektujemy Twoje nowe biuro. Przekroje w 3D dają możliwość odkrycia dowolnych warstw i pokazanie rozwiązań nie widocznych gołym okiem, co pozwala skutecznie reklamować produkty w branży budowlanej. W ten sposób możesz wyjaśnić zastosowanie, konstrukcję lub technologię budowy bez przecinania i burzenia budynku.

Przekroje 3D w Modelight

Zapomnij o nieczytelnych planach i skomplikowanych rysunkach. Wszystko można pokazać na wizualizacji 3D w prosty i zrozumiały dla widza sposób. Jako profesjonalne studio animacji 3D stworzymy dla Ciebie perfekcyjnie dopracowane przekroje 3D dowolnych obiektów, które ujawniają każde nawet najgłębiej ukryte rozwiązania, zastosowanie i zalety nie widoczne z zewnątrz.

Co jeszcze możemy zaproponować?

Skontaktuj się z nami i odkryj nieskończone możliwości przekrojów 3D!