3D ANIMACJE PROMOCYJNE | Producent ploterów CNC – KAAST

Jak w innowacyjny sposób pokazać produkty z branży CNC, wyróżnić się na targach, w materiałach marketingowych lub w serwisie www? W Modelight pracujemy w zespole inżynierów i rozumiemy specyfikę, możliwości i działanie produktów z dziedzin technologicznych.

Niezależnie od miejsca w jakim mają być publikowane, projekty w formie animacji 3D pozwalają na spektakularną prezentację. W przypadku animacji ploterów CNC dla firmy KAAST przed nami było wyzwanie podobne do tego z filmu Transformers.

Do materiałów promocyjnych dla firmy Kaast – producenta ploterów CNC zaprojektowaliśmy animację przekształcenia maszyny w robota. Cała sceneria animacji osadzona została w specjalnie zaprojektowanym wnętrzu przemysłowej hali produkcyjno-magazynowej.

W tym przypadku aby przygotować z inżynierską dokładnością elementy plotera i zaplanować odpowiednio jego transformację w robota otrzymaliśmy pliki CAD.  To bardzo pomocne materiały, w produkcji animacji technicznych. Na bazie dokumentacji zawierającej model plotera zdecydowanie łatwiej zaprojektować i wykonać w 3D całą animację. Mimo tego, że była dostępna taka dokumentacja, wyzwanie transformacji maszyny w robota nie należało do najłatwiejszych.

Klient: Gdesz studio filmowe
Zakres: modelowanie 3D robotów, wnętrza, wizualizacje, packshoty, animacja 3d

cnc-transformer-ploter-3d
3d-robot-model-hand-2
transformer-sunlight
Transformer-Kaast-interior-3d-visual

Niezależnie od tego czy potrzebujecie prezentacji skomplikowanych urządzań i maszyn w nie szablonowy sposób, pokazania ich działania lub budowy, czy bardziej rozbudowanej abstrakcyjnej prezentacji, animacja jest świetnym rozwiązaniem.
Nie każdy pomysł tego typu da się przecież sfilmować tradycyjną kamerą, a w 3d nie ma ograniczeń w kreacji 😉 .

Industrial-interior-visualization-3d-2
cnc robot in industrial interior
3d-robot-model-transformer-CNC-clay view without textures
transfoermer cnc ploter

Na potrzeby drugiej z serii animacji ploterów, przygotowaliśmy innego robota – Priminera. Scenariusz tej produkcji zakładał walkę obu maszyn. Wykonanie animacji i przygotowanie tej produkcji w 3d jest dla zespołu animatorów niezwykle interesującym wyzwaniem. Jako, że specjalizujemy się w produkcjach technicznych tym chętniej podejmujemy się tak ciekawych projektów.

Jeśli macie pomysł jak możemy pomóc w przedstawieniu waszych urządzeń lub procesów technologicznych w tej formie, dajcie znać. Porozmawiajmy o możliwościach animacji wyróżniających Wasze produkty, nie tylko jeśli są to urządzenia CNC.

scena z animacji 3d walki robotów cnc
3d technical visualization cnc elements transformer
ploter cnc robot
animacja ploterów cnc, walka transformerów Kaast
wizualizacja z animacji reklamowej, walka robotów cnc wykonana przez studio animacji 3d
robot transformer z plotera cnc, wizualizacja techniczna

Zobacz więcej