Fotorealistyczne wizualizacje i animacje 3D – cennik

Ile kosztuje kreacja grafiki w 3D? 

Oczywiście, że nie da się powiedzieć od razu, że koszty produkcji w 3D to: produkt 100zł a film reklamowy 320 zł i dziękuję. Tak by było dla nas twórców i dla Was klientów prościej,  jak z kupowaniem konkretnej pary butów. Zieloną poproszę rozmiar 43.  Niestety w procesie kreacji to nie takie łatwe.

Wszystko zależy od tego co jest do zrobienia. Koszt przygotowania modelu 3D produktu może być zarówno poniżej 100 zł jak i powyżej kilku tysięcy. Pytanie podstawowe: co to za produkt, czy generujemy wizualizacje do katalogów, na stronę www a może film reklamowy lub animację wyjaśniająca budowę jakiegoś urządzenia. Możliwości kreacji jest sporo, dlatego ciężko podać sztywny koszty takiej pracy.

Warto jednak znać kilka czynników które niezależnie od rodzaju kreacji pomogą obniżyć koszty i usprawnią pracę kreatywną. Poniżej znajdziesz informacje o tym co wpływa na koszty pracy studia animacji i co może optymalizować budżet.

Cennik wizualizacji – poznaj etapy w kreacjach 3D

PRE-PRODUKCJA

Rozpoznajemy potrzeby klienta. Na tej podstawie przygotowujemy kosztorys.

PRODUKCJA

Tworzymy wizualizacje i animacje. Wypracowujemy efekt.

POST-PRODUKCJA

Dodajemy to ``coś`` co sprawia, że materiał przyciąga uwagę.

EKSPORT

Wysyłamy pliki, przygotowane do publikacji.

Pre-produkcja

Bardzo ważny jest pierwszy etap w którym wspólnie ustalimy Wasze oczekiwania, nasze propozycje kreatywne oraz poznamy materiały, na bazie których będziemy pracować.  W zależności od tego czy efektem ma być wizualizacje produktowa czy animacja ustalamy wspólnie możliwości kreatywne.

 • Zbieramy i sprawdzamy dostępną dokumentację projektową, zdjęcia, rysunki, referencje i wszystkie wytyczne.
 • Proponujemy odpowiednią kreację – sposób przedstawienia produktów, ujęć i sposobu prezentacji,
 • referencja i design w przypadku wnętrz, pomysł na scenariusz i charakter w przypadku animacji 3D.
 • W przypadku animacji tworzymy scenariusz lub story-board.
 • Planujemy treści oraz dodatkowe elementy typu infografika.
Produkcja
 • Wykonujemy modele 3d ustalone do zrobienia lub otrzymane od Was w formie plików CAD, powstają modele do wizualizacji lub animacji.
 • Teksturowanie obiektów 2D – czyli nadanie materiałów powierzchni.
 • Branding zgodnie z otrzymanymi grafikami, logo napisów etc.
 • Tworzymy scenerię do prezentacji, w zależności od tego czy wizualizacje maja w oświetleniu studyjnym czy na słonecznym powstaje sceneria graficzna,
 • w przypadku grafiki 3D w wirtualnej przestrzeni jest tak samo jak w fotografii lub produkcji filmowej – tylko w 3D jest pełna kontrola nad czasem, ujęciem i dynamiką bez ograniczeń realnego świata.
 • Zazwyczaj w produkcjach graficznych aby doprecyzować szczegółu tworzymy wizualizacje testowe, pomocne do wspólnego ustalenia detali oraz do finalnej akceptacji wyglądu.
 • W animacji dodatkowo by zaplanować dynamikę tworzymy animatik czyli techniczną animację pokazującą już w ruchu obiekty. To pomaga w rozplanowaniu haseł reklamowych lub innych treści czy infografiki w animacji.
Post-produkcja
 • Po zatwierdzeniu renderów próbnych / animatika przygotowanie do renderingu.
 • Rendering wizualizacji / klatek animacji 3D – renderfarma.
 • Montaż, post-produkcja barwna i efektowa.
 • Udźwiękowienie animacji.
 • Dodanie napisów, infografik, brandingu.

Wizualizacja i animacja 3D – na cennik wpływa wiele elementów, więc bez określenia konkretnego produktu, rodzaju kreacji, wizualizacji i jej parametrów trudno jest określić budżet.

Wizualizacje 3D cena kreacji w trójwymiarze

W przypadku wizualizacji 3D, cena uzależniona jest od kilku kwestii. Zazwyczaj na początku prac grafik musi wykonać model 3D, który mamy zaprezentować na wizualizacji. Jednym z kluczowych czynników kosztów modelowania w 3D jest skomplikowanie oraz ilość elementów do wykonania.

Im mniej skomplikowana bryła, tym szybciej wykonamy jej model 3D.

Wizualizacje 3D – cennik zależy od stopnia skomplikowania projektu

Koszty modelowania w 3D dla obiektów typu opakowania lub inne proste formy geometrii są nie wielkie. Czas modelowania w takim przypadku to zazwyczaj kilka godzin pracy.

Ale poza samym modelem i prawidłowym odwzorowaniem produktu w kreacjach reklamowych ważny jest też pomysł na prezentację. Tak samo jak w sesjach zdjęciowych w grafice musimy stworzyć scenerię, dobrać kadr, ujęcie, oświetlenie i inne detale, które tak jak w realnej fotografii pozwolą uzyskać świetnie pokazany produkt.

W przypadku wizualizacji technicznych i technologicznych wymodelowanie od nowa elementów maszyny czy skomplikowanych urządzań było by bardzo czasochłonne w 3D. Dlatego w przypadku bardziej złożonych produktów lub maszyn tak pomocna jest dokumentacja inżynierska a w szczególności pliki CAD.

Bazując na bryłach inżynierskich mamy pewność, że każdy detal jest wykonany z inżynierską precyzją, a poza tym tego typu materiały ułatwiają prace grafikom w obniżają koszt związany z tworzeniem modeli.

Co jest pomocne do sprawnego wykonania wizualizacji?
 • dokładne szkice lub rysunki techniczne z wymiarami każdej części – to pozwala grafikom prawidłowo odwzorować model 3D;
 • dokumentacja zdjęciowa pozwalającą dobrze odwzorować materiały, z jakich wykonany ma być produkt;
 • zdjęcia faktury i powierzchni np. drewna, materiału lub innej specyficznej struktury;
 • grafika 2D występująca na wizualizowanych produktach – logo, nadruki, napisy i inne elementy identyfikacji zapisane do plików 2D dobrej jakości lub w wersji wektorowej pozwalają sprawnie opracować wygląd tekstu i całego produktu w 3D;
 • w przypadku tworzenia modeli 3D (produkty, opakowania, urządzenia, meble lub inne obiekty) potrzebujemy informacji pozwalających ocenić skomplikowanie kształtu do odwzorowania oraz potrzebny nakład pracy przy stworzeniu nowych lub przygotowaniu dostarczonych plików początkowych;
 • referencje wybarwienia drewna lub kolory metalu wg próbników Ral, Cmyk, RGB lub innych.

Na cennik prac w 3D, poza materiałami początkowymi i skomplikowaniem samych produktów, wpływa jeszcze kilka innych parametrów.

Co trzeba wziąć pod uwagę?

 • Ile zbiorczo różnych produktów jest do przygotowania w jednym zleceniu?
 • Ile różnych odmian wizualizacji mamy stworzyć, czym się różnią?
 • Jakiej rozdzielczości obrazy będą potrzebne (do www, do katalogu, na plakat czy do reklamy wielkoformatowej lub na ścianę stoiska targów branżowych)?
 • Czy wykonujemy wizualizacje sprzedażowe w ujęciach na neutralnym tle czy aranżacje?
 • Czy poza produktami trzeba kupić lub wykonać dodatkowe modele uzupełniające ilustrację, np. jeśli tworzymy wizualizację łóżka, to czy pokazujemy je z materacem, pościelą, poduszkami, czy sam produkt na neutralnym tle?
 • Do czego będzie wykorzystany projekt, wizualizacja lub animacja – np. do www, sklepu on-line, jako plakat lub wydruk wielkoformatowy na billboard?
 • Dla każdego z zastosowań i pola eksploatacji koszt przekazanych praw autorskich jest nieco inny, co również wpływa na animacje 3D cennik.

Po ocenie zakresu prac modelowania, wyglądu produktów do przygotowania oraz charakteru i rodzaju wizualizacji, jesteśmy w stanie podać cennik wizualizacji 3D.

W przypadku produktów o mało skomplikowanych kształtach i prostych materiałach powierzchni wizualizacje 3D można wykonać w budżetach na poziomie 300-500 zł, ale finalny koszt zależy też od opisanych wyżej kryteriów – np. czy robimy wizualizację w małej rozdzielczości czy do druku wielkoformatowego.

g>. Ale w takim przypadku, wspomagając się plikami CAD, możemy zdecydowanie proces przyspieszyć i ograniczyć koszt modelowania nawet do poziomu zbliżonego do prostych modeli.

Wizualizacje 3D cennik – meble, wnętrza, budynki

Na koszt wizualizacji 3D wpływa też rodzaj i charakter projektów, jakie tworzymy. Przykładowo – zarówno wizualizacje mebli, jak i kreacje przedstawiające maszyny lub urządzenia techniczne, możemy pokazać nie tylko na neutralnym tle, jako tzw. packhoty, ale też w specjalnie zaprojektowanych aranżacjach wnętrz, w różnych układach zbiorczych lub w razie potrzeby – w przekroju.

Jednak zaprojektowanie wnętrza salonu lub sypialni i pokazanie w nich zestawu mebli to nieco inny zakres kreacji, niż projekt wielkopowierzchniowej hali magazynowo-produkcyjnej z różnymi urządzeniami i infrastrukturą. Dlatego w przypadku wizualizacji 3D wnętrz na koszty wpływa rodzaj przestrzeni do zaprojektowania, projekt i design wystroju wnętrza oraz charakter pomieszczenia.

W naszych działaniach w 3D staramy się zawsze oceniać, na ile da się realnie przewidzieć nakład pracy nad danym projektem. Dlatego bardzo ważne dla nas jest, abyście dostarczyli nam jak najwięcej informacji i danych oraz dokładnie opisali nam swoje oczekiwania. Im więcej informacji początkowych mamy, tym lepiej i tym łatwiej będzie nam zaproponować odpowiednie rozwiązania i pomysły graficzne.

Animacja 3D cennik i główne składniki kosztów

W przypadku animacji, poza wykonaniem modeli 3D, teksturowaniem i przygotowaniem scenerii, trzeba zaplanować ruch, ujęcia, kadry i dynamikę – tak, jak w tradycyjnej produkcji filmowej.

Co jeszcze wpływa na koszt przygotowania animacji.
 • rodzaj ruchu – od najprostszych animacji obrotu o 360 stopni, przez animacje reklamowe pokazujące produkt z różnych stron w dynamicznych ujęciach wirtualnych kamer, po aranżacje wnętrz z pokazaniem zastosowania produktów lub urządzeń;
 • sposób ukazania produktu lub zjawiska – możemy zarówno pokazać skomplikowane procesy technologiczne w prosty sposób, w zwolnionym tempie lub na przekroju, jak i przedstawić budowę lub działanie wieloelementowych systemów przemysłowych.

Animacje 3D cennik przykładowy? Koszty najprostszych animacji pokazujących produkty w 3D zaczynają się od kilkuset złotych, a kreacje reklamowe lub produkcje oparte na indywidualnych scenariuszach to wyższe budżety. W zależności od rodzaju animacji, dostępnych materiałów początkowych oraz charakteru produkcji w 3D, staramy się proponować różne rozwiązania dopasowane do szacowanego nakładu pracy.

Animacje 3D cennik: co wpływa na koszty animacji?

 • Długość – czas trwania animacji
 • Rozdzielczość animacji
 • Zastosowania i cel animacji
 • Pola eksploatacji, gdzie będzie publikowana
 • Charakter kreacji i sposobu przedstawienia (czy dynamicznie-reklamowo czy szkoleniowo-instruktażowo i w detalach technicznych)
 • Scenariusz / zakres kreacji i designu po stronie studia 3D
 • Rodzaj produktów / obiektów do przygotowania
 • Dostępna dokumentacja – ile i jakie modele trzeba wykonać
 • Czy nagrywany lektora, udźwiękowienie, dodajemy infografikę, napisy?

Fotorealistyczne wizualizacje cennik Modelight

Co możemy Ci zaproponować jako profesjonalne studio animacji 3D:

Podane dokładnego cennika za przykładową kreację w 3D nie jest możliwe bez dokładnego przeanalizowania projektu. Daj znać w czym możemy pomóc. Porozmawiajmy, zazwyczaj po kilku pytaniach w rozmowie udaje się określić możliwości i oszacować budżet.