3D ANIMACJA W LOTNICTWIE | Innowacyjny wynalazek ATS

Czyli jak w niezbyt prostych krokach zbudować automatyczny system holowania samolotów pasażerskich?

Kilka lat temu zgłosił się do nas Pan Sławomir Malicki, polski przedsiębiorca. Na naszym pierwszym spotkaniu, w rozmowie Pan Sławek przedstawił swój pomysł i poprosił o przygotowanie animacji 3D, pozwalającej przekonać inwestorów do realizacji dość niekonwencjonalnego wynalazku.

Z początku koncepcja wydawała się to nieco nierealna. Budowa autonomicznego systemu holującego samoloty pasażerskie na lotniskach? Wybudowanie podziemnej infrastruktury kanałów, wstrzymywanie ruchu, przebudowa lotnisk na wielka skalę… brzmi to mało realnie od strony logistycznej i jest niewątpliwie trudne do wykonania oraz niesamowicie kosztowne. Jeśli dodamy do tego jeszcze automatyczny system IT do organizacji i sterowania ruchem w fazie kołowania, inwencja brzmi prawie jak futurystyczna wizja rodem z książek Stanisława Lema.

Ok, może i jest to mało realne i trudne do wdrożenia w rzeczywistości, ale dlaczego nie pokazać takiego pomysłu w animacji? W 3D wszystko da się zrobić 😉W Modelight jesteśmy głównie inżynierami, z tym większym zaangażowaniem i ciekawością zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie, pomóc wynalazcy i przygotować animację pokazującą przełomowy pomysł dla branży lotniczej.

Zgodnie z planami, rysunkami i wieloma konsultacjami z pomysłodawcą powstały modele 3D i animacja.

wózek holownika samolotów na wizualizacji w 3d
wizualizacja modułu systemu ATS

W naszych kreacjach pokazujemy koncepcję zarówno od strony budowlanej, jak i propozycje rozwiązań technicznych. Poza animacją główną powstała też seria wizualizacji do wydruku w materiałach marketingowych oraz grafiki szkicowe, które były dokumentacją do zgłoszenia patentowego.

Wynalazek jest opatentowany w kilkunastu krajach.

Jak dotychczas w Polsce pomysł Pana Malickiego nie znalazł szerszego zainteresowania, ale wynalazcy z delikatną pomocą naszych animacji 😉 udało się przekonać inwestorów w USA. Prace nad budową pierwszego, testowego systemu holowania już trwają na jednym z lotnisk w stanie Oklahoma. Widzieliśmy pierwsze zdjęcia z budowy i muszę przyznać wygląda to spektakularnie.

Klient: ATS system
Zakres: modelowanie 3D, wizualizacje, animacje

3d plane rendering
aircraft towing system cgi render
lotnisko wizualizacja
naprowadzenie samolotu 3d render

Niebawem premiera instalacji pierwszego całego systemu. Po Światowej premierze Pan Sławomir obiecał poinformować nas i jak tylko będzie można, pokażemy zdjęcia oraz filmy z realnego systemu. Ciekawe jak bardzo będą podobne do planów i naszej animacji w 3d. Trzymamy kciuki za wdrożenie pomysłu na innych lotniskach. Być może projekt zrewolucjonizuje rynek lotniczy i zwiększy bezpieczeństwo w manewrach i kołowaniu samolotów przed startem i po wylądowaniu.

Jeśli macie w głowach przełomowe pomysły technologiczne lub chcecie w przekonywujący sposób zachęcić inwestorów do swojej koncepcji, dajcie znać. Chętnie porozmawiamy jak to pokazać w 3d. 

Dodatkowo dla zainteresowanych poniżej linki do artykułów prasowych opisujących temat:

businessinsider.com.pl/
www.pressreader.com/poland/angora/

wizualizacja samolotu terminal

Zobacz więcej