Procesy technologiczne w 3D

Nie każdy proces da się przedstawić na fotografii lub w nagraniu video. Często to co najważniejsze dla wyjaśnienia technologii lub budowy urządzenia, jest nie widoczne na pierwszy rzut oka. Grafika 3D pozwala zajrzeć do środka działających maszyn, w prosty i zrozumiały sposób pokazać zalety lub zasadę działania produktów. 

Animacja umożliwia kreację angażujących treści reklamowych, instruktażowych lub edukacyjnych,  wspierających nie tylko marketing,  ale też wyjaśniając w zrozumiały sposób skomplikowane rozwiązania i procesy techniczne.

W animacji 3D frezowanie z bryle metalu można bez problemu pokazać w zwolnionym tempie, skupiając się na przedstawieniu specyfiki i działania produkt. W tej formie przygotowaliśmy serię filmów dla producenta frezów CNC firmy Pokolm. Więcej o tym projekcie

pokolm-logo-reveal-02
3d model of cnc milling device

Urządzenia przemysłowe

Jeśli szukacie rozwiązania na to jak wyróżnić swoje produkty technologiczne na tle konkurencji i przygotować kreacje promocyjne do publikacji w materiałach reklamowych, to już nie szukajcie! W Modelight w zespole inżynierów 3D z chęcią podejmujemy się takich realizacji. 

Skomplikowane urządzenia i procesy przedstawiamy w angażujący, dynamiczny sposób i pokazujemy je w formie animacji. Dla producenta ploterów CNC, firmy Kaast wykonaliśmy animację transformacji maszyny w robota oraz sekwencję walki robotów. Link do wpisu na ten temat.

cnc robot in industrial interior
robot transformer z plotera cnc, wizualizacja techniczna
Industrial-interior-visualization-3d-2
scena walki robotów wykonanych z ploter cnc , studio animacji 3d

Produkty i rozwiązania technologiczne często są ukryte pod obudową lub znajdują się wewnątrz konstrukcji. Przygotowanie sugestywnych i zrozumiałych dla widza materiałów reklamowych może w takim przypadku trudnym wyzwaniem, ciężko to pokazać na zdjęciach a rozkładanie urządzenia na części zazwyczaj nie ma sensu ekonomicznego.
W formie wizualizacji bez problemu można zaprezentować dowolne elementy wnętrza i rozwiązania niedostępne dla kamery, stosując przeźroczystość lub widok w przekroju. Takie kreacje graficzne pomagają zrozumieć proces i pokazać produkty z branży budowlanej, automotive lub w różnych dziedzinach medycyny i dentystyki

tractor-3d
tractor 3d visualization with glass textures

ANIMACJE 3D dla branży automotive

Czy wiecie jak wiele elementów w nowoczesnych samochodach jest wykonanych z nowoczesnych tworzyw typu EPP lub EPS? Materiały te są bardzo lekkie, wytrzymałe na wstrząsy, nie rozpadają się na ostre części podczas wypadków, a do tego można je formować w niemal dowolne kształty. To dobry przykład pokazujący produkty spełniające ważne funkcje w samochodach, ale nie widoczne gołym okiem.

Dlatego dla firmy Knauf Industries Polska, producenta tych części, przygotowaliśmy prezentację w 3d, która z powodzeniem pokazała te innowacyjne rozwiązania dla branży automotive.
Animacja samochodu jest wykonana w uproszczonej formie – konturu kształtów, to pozwala nam zobaczyć wszystkie komponenty wykonane z innowacyjnych tworzyw, bez konieczności długiego opisywania ich funkcji, czy rozkładania pojazdu na części 😉

zderzak-wizualizacja-clay
epp-element-render-car

WSPARCIE 3D ANIMACJI w budownictwie

Materiały budowalne w gotowych budynkach również najczęściej znajdują się pod innymi warstwami i są nie widoczne dla oka tradycyjnej kamery. Jak to przedstawić, jak pokazać nie tylko produkt ale też funkcję jaką pełni w budynku? Można zburzyć część ściany, zerwać podłogę lub pokrycie dachu, ale nie polecamy tego rozwiązania 😉 

Proponujemy oczywiście animację 3d, w której odkrywamy wybrane warstwy budowalne bez przebudowy budynku. W tej formie w materiałach marketingowych można pokazać dowolne produkty i ich funkcje, nawet te ukryte w środku konstrukcji budowlanych. Więcej o produktach budowalnych i prezentacji dla Knauf Insulation tutaj.

knauf-therm-etixx

ANIMACJE 3D DLA LOTNICTWA – innowacyjne pomysły

Od kilku lat polski przedsiębiorca i wynalazca Sławomir Malicki próbuje zrewolucjonizować branżę lotniczą. Biznesmen opracował pomysł automatycznego systemu holowania samolotów pasażerskich podczas kołowania. Pomysł został już opatentowany w kilkunastu krajach na całym świecie.

Aby przekonać inwestorów w USA do tego śmiałego pomysłu, wraz z zespołem pomogliśmy tworząc animację pokazującą budowę i działanie systemu. To było bardzo ciekawe wyzwanie i świetny przykład, pokazujący jak kreacja 3D może pomóc wdrożyć wynalazki zmieniające Świat. Więcej informacji na temat tej innowacyjnej koncepcji znajdziecie tu: ATS.

Jeśli pomysł zostanie wdrożony na lotniskach, może przynieść ogromne oszczędności paliwa, zmniejszyć uwalnianie toksycznych spalin wytwarzanych podczas kołowania na silnikach i poprawić bezpieczeństwo podczas kołowania na płycie lotniska.

Trzymamy kciuki za wdrożenie na dużą skalę tej przełomowej koncepcji. 

towin-planse-3d-opt
Airport-towing-system-3d-render-opt
holowanie-samolotu-3d-opt
airplanes-towing-system-3d-opt

Porozmawiajmy

 

Daj znać, chętnie opowiemy o możliwości przygotowanie 3d dla Twoich produktów i rozwiązań.