Animacje techniczne

W Modelight przekształcamy złożone koncepcje techniczne w jasne, zrozumiałe obrazy. Animacje techniczne to nasza specjalizacja. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, tworzymy animacje produktów i rozwiązań dla różnych branż technicznych. Pomagają one firmom w prezentacji skomplikowanych procesów i idei w sposób prosty i skuteczny.

TECHNICZNA ANIMACJA 3D – przykłady wykorzystania w praktyce

W dziedzinach technicznych przedstawienie produktu oraz jego funkcji nie zawsze jest proste. Często urządzenia i maszyny, które chcemy reklamować działają w otoczeniu utrudniającym nagranie ładnego wideo. Nie zawsze da się zrobić zdjęcie, na którym widać zalety i sposób działanie urządzenia. Ale można to pokazać w formie realistycznej grafiki lub animacji.

W ten sposób każdy detal produktu możemy odpowiednio wyróżnić, skupić uwagę na kluczowych elementach lub funkcji. 3D to pomocne narzędzie do tworzenia materiałów szkoleniowych lub kreacji typu explainer video. W reklamowy i dynamiczny sposób przedstawiamy zalety i cechy produktów w różnych branżach technicznych, przykładowo:

  • pokazanie frezowania CNC z wykorzystaniem produktów filmy Pokolm – prezentacja powstawania nowego logotypu w formie dynamicznej animacji 3D: wycinanie logo z bryły metalu;
  • animacje produktów dla producenta wentylatorów przemysłowych AFL – kreacje 3D pokazujące dostępne w ofercie produkty, na www, do katalogów, jako oprawa targów branżowych;
  • w animacji 3D pokazujemy wynalazki zmieniające świat – np. wizualizacja infrastruktury lotniska prezentująca innowacyjny system transportu samolotów ATS System, polskiego wynalazcy
  • animacje reklamowa  – transformacja plotera w robota oraz walka dwóch robotów (plotery CNC firmy KAAST).
Skontaktuj się z nami

ANIMACJE PROCESÓW – odkryj prostotę w złożoności

W Modelight w przystępny i zrozumiały sposób tłumaczymy działanie skomplikowanych systemów, pokazujemy budowę urządzeń lub ich zalety. Techniczna animacja 3D pozwala zajrzeć tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma wstępu: do wnętrza obiektów, pod warstwy elewacji.

Nasze animacje techniczne wykorzystywane są do publikacji na YouTube i innych platformach social mediowych, wyświetlane są na ekranach TV jako spoty reklamowe lub na targach branżowych.

Animacje procesów ilustrują najbardziej skomplikowane procesy produkcyjne, technologiczne czy inżynieryjne, w zrozumiały dla oka i umysłu sposób. Zdecydowanie poprawiają komunikację między firmą a klientem lub inwestorem, a tym samym przyczyniają się do efektywniejszej sprzedaży produktów czy usług.

Skontaktuj się z nami

ANIMACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH – wyjaśnij, jak działa Twój produkt

W animacji procesów technologicznych pokazujemy budowę i działanie maszyn, tłumaczymy zasadę działania urządzeń i wyjaśniamy sposób prawidłowego użycia specjalistycznych narzędzi.

Zaletą animacji 3d w prezentacji procesowej jest możliwość zajrzenia tam gdzie oko tradycyjnej kamery nie ma wstępu.

W formie grafiki możemy pokazać dowolny proces w zwolnionym tempie lub przekroju.

Skontaktuj się z nami

ANIMACJE TECHNICZNE

Modelight to studio animacji 3D, które pomoże Ci w zobrazowaniu Twoich pomysłów przy użyciu nowoczesnych metod grafiki komputerowej. Z wykorzystaniem kreacji 3d nawet skomplikowane procesy można łatwo pokazać i wyjaśnić. Takie filmy pomagają w przygotowaniu materiałów szkoleniowych lub edukacyjnych, pozwalając widzom zapoznać się z budową lub działaniem urządzeń, lub zobaczyć skomplikowane, trudne do sfilmowania procedury technologiczne.

Co jeszcze możemy Ci zaproponować?

Wyraź swoje idee w nowy, innowacyjny sposób. Wybierz animacje techniczne stworzone przez Modelight.

POROZMAWIAJMY

Daj znać czym się zajmujesz, chętnie opowiemy o pomysłach jak to ciekawie pokazać w 3D.