W czym pomogą filmy instruktażowe?

Nie każdy z nas lubi czytać wielostronicowe instrukcje, analizować tabele z danymi i wertować karty katalogowe. Z pomocą graficznych animacji instruktażowych możemy jednak tego uniknąć. Filmy instruktażowe i animacje typu explainer-video wyjaśniają budowę i sposób montażu produktów. Obraz wart jest tysiąca kliknięć, a w animacji trudne do wytłumaczenia procesy pokażesz w zrozumiały sposób. Komu i w czym to może pomóc?

  • W marketingu do promocji i wyjaśnienia zalet i cech wyróżniających produkt.
  • Dla handlowców jako materiały tłumaczące budowę i działanie sprzedawanych urządzeń. W animacji pokażecie przekonywująco, dlaczego warto kupić wasz produkt.
  • Instrukcje montażu dla klientów jako pomoc w sprawnym i prawidłowym złożeniu kupionego towaru – zamiast instrukcji drukowanej, wystarczy podać klientowi link do filmu instruktażowego opublikowanego online.
  • Do materiałów szkoleniowych i edukacyjnych – jako wsparcie dla specjalistów pomagające zrozumieć budowę, procesy i sposób użycia urządzeń technicznych.
  • Animacja explainer-video to świetne rozwiązanie do szkolenia specjalistów klinicznych w odpowiednim i bezpiecznym sposobie wykonywania zabiegów.

EXPLAINER VIDEO – Dlaczego są skuteczne?

Ludzki mózg przetwarza obrazy o wiele szybciej niż tekst. Filmy instruktażowe oferują przekaz, który przyciąga uwagę i pozwala prosto tłumaczyć zasady montażu lub działania produktów. Zamiast tworzyć wielostronicowe instrukcje pokaż to w animacji.

W ten sposób krok po kroku wyjaśnisz nawet skomplikowane procedury. Człowiek zapamiętuje video znacznie szybciej i łatwiej niż treść pisaną. W animacji można pokazać każdy detal i skupić uwagę widza na najważniejszych cechach produktu.

W dentystyce lub medycynie w animacji typu explainer video można bez rozlewu krwi przedstawić procedury medyczne, krok po kroku tłumacząc etapy, skupiając uwagę na tym co kluczowe w procesie, na przykład instalacji łączników implantologicznych.

Zobacz więcej

PROCEDURY MEDYCZNE

Filmy instruktażowe są wszechstronne. Mogą być wykorzystane na stronie internetowej, w kampaniach marketingowych, prezentacjach handlowych, na targach branżowych. Dzięki internetowi filmy mogą dotrzeć do klientów na całym świecie, przekraczając bariery językowe i kulturowe.

Wideo jest zrozumiałym przekazem dla każdego. W animacjach dla Sol-Millenium, jednego z największych na świecie producentów igieł, strzykawek i urządzeń do pobierania krwi, w animacji pokazujemy zastosowanie i prawidłowy sposób użycia produktów. W branży medycznej 3D to skuteczne narzędzie szkoleniowe dla specjalistów klinicznych.

Zobacz więcej

HVAC –  instruktaż przemysłowy

Nasze animacje instruktażowe zapewniają łatwy dostęp do skomplikowanych informacji technicznych, przekształcają je w zrozumiałe i angażujące dla widza treści. Dzięki animacjom, specyfikacje techniczne, zasady działania systemów, a także instrukcje montażu stają się przystępne, nawet dla mało technicznego użytkownika.

Dobrym przykładem może tu być branża wymiany ciepła, chłodnictwa i wentylacji czyli tzw HVAC. W tej dziedzinie wsparcie kreacji 3D daje szerokie możliwości. Od pokazania specjalistycznych produktów na wizualizacji sprzedażowej, przez widoki w przekroju tłumaczące budowę po animacje procesu wymiany ciepła.

Zobacz 3D dla branży HVAC

Explainer video – prezentacja funkcji produktu

Filmy instruktażowe są potężnym narzędziem, które pozwala przekazać klientom zalety produktu. Niezależnie od dziedziny w jakiej działacie, jak pojawi się potrzeba wyjaśnienia procesu, procedury technicznej, medycznej lub wyjaśnienia jak coś działa – animacja w stylu explainer video jest rozwiązaniem wartym uwagi. 

W studio Modelight kreujemy treści, które przyciągają uwagę, a jednocześnie są łatwe do zrozumienia dla Twojej grupy docelowej.

Co jeszcze możemy Ci zaoferować?

Skontaktuj się z nami

POROZMAWIAJMY

Daj znać w czym możemy pomóc aby wyróżnić Twoje produkty, pokazując je w 3D