Wizualizacje produktowe 3D

Wizualizacje produktów to technika grafiki 3D, z pomocą której możesz precyzyjnie odzwierciedlić wygląd każdego obiektu. W ten sposób pokażesz go w idealnym świetle, z najlepszej strony, z najdrobniejszymi detalami.

Wizualizacja produktowa może być wykorzystana w materiałach promocyjnych, publikacji online w serwisach www, lub w druku o dowolnej rozdzielczości – od ulotek i katalogów po billboardy i reklamę wielkoformatową.

WIZUALIZACJE PRODUKTOWE w Modelight

Wizualizacje 3D produktów wspierają sprzedaż i działania promocyjne. Jest to najbardziej popularna forma stosowana w branży reklamowej. Wizualizacje produktowe są alternatywą do sesji zdjęciowej, pozwalają generować dowolne ilustracje wyróżniające produkty w reklamach online lub materiałach drukowanych.

W grafice 3D nie ma ograniczeń kreatywnych, każdy obiekt można zaprezentować w dowolnym, specjalnie zaprojektowanym otoczeniu, w wersji realistycznej lub abstrakcyjnej, w idealnym świetle.

W przypadku produkcji mebli grafika pomaga tworzyć wirtualne aranżacje wnętrz dopasowane do promowanych zestawów mebli bez konieczności budowania wnętrza w studio fotograficznym.

W dziedzinach technicznych i branżach przemysłowych wizualizacje produktów to świetne rozwiązanie by pokazać urządzenie lub maszynę w kreatywny sposób. Na wizualizacji możemy przedstawić to co w tradycyjnej fotografii lub nagraniu wideo  jest nie do osiągnięcia.

widoki półprzeźroczystości, przekroje, częściowe odkrycie warstw lub rozbicie obiektu na wszystkie element z jakich jest zbudowany. Grafika i wizualizacje dają ogromne możliwości prezentacji, w których jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy.

Zobacz przykłady:

JAK POWSTAJĄ wizualizacje produktów 3D?

Przygotowanie wizualizacji produktowych polega na stworzeniu bryły przestrzennego modelu graficznego produktu, nadaniu mu odpowiednich kolorów i faktur powierzchni – tekstur, aby finalnie produkt wyglądał jak prawdziwy. Po przygotowaniu brył tekstur podobnie jak w fotografii dodajemy oświetlenie, scenerię i ustawiamy kadr i ujęcia, w tym przypadku, wirtualnej kamery.

W Modelight tworzymy rendery produktowe na podstawie zdjęć istniejących produktów, na bazie rysunków technicznych lub szkiców pozwalających odwzorować prawidłowo wygląd danego obiektu ze wszystkich stron. W przypadku skomplikowanych produktów lub urządzeń technicznych dokumentacja brył zapisana w plikach CAD jest bardzo pomocna i pozwala na opracowanie dokładnych modeli do wizualizacji lub pokazania w ruchu.

Na bazie takich plików jesteśmy w stanie wykonać prezentację z inżynierską dokładnością oraz wszystkimi elementami konstrukcji bez konieczności tworzenia ich od nowa w 3d. Jeśli chcecie poznać proces kreacji 3D oraz pomocne materiały proces kreacji w szczegółach jest opisany w naszym artykule:

Jak to się robi w 3D

Skontaktuj się z nami

WIZUALIZACJA PRODUKTU W 3D – przykłady zastosowania

Jako studio animacji 3D możemy przygotować prezentacyjne wizualizacje produktów pokazujące każdy, nawet nierealny do wykonania w rzeczywistości pomysł, istniejący tylko w wyobraźni projektanta.

Wizualizacje 3D produktów stają się coraz bardziej popularne w różnych branżach ze względu to, że wideo jest najłatwiejszą forma przekazu, a w animacji można reklamować, edukować, wyjaśniać budowę lub działanie w ciekawy i angażujący sposób.

Jeśli chcecie zobaczyć przykłady zastosowania wizualizacji i animacji w różnych branżach polecamy artykuł:

5 przykładów zastosowania 3d 

Skontaktuj się z nami

RENDERY PRODUKTÓW – pokażemy Twoje produkty w innowacyjny sposób.

Zobaczcie w jaki sposób jeszcze możemy pomóc w wykorzystaniem techniki 3D:

∙ Wizualizacje 3D
∙ Animacje 3D
∙ Wizualizacje techniczne
∙ Wizualizacje architektoniczne
∙ Animacje reklamowe

DAJ ZNAĆ

Chętnie opowiemy o możliwościach wsparcia i przygotowania 3D dla Ciebie.