wizualizacje w przekroju zobacz przykłady w 3d

5 przykładów zastosowania animacji 3D w różnych branżach

5 przykładów zastosowania animacji 3D w różnych branżach.

Zobaczcie kilka przykładów zastosowania animacji i grafiki 3d do prezentacji. Ta forma przekazu pozwala w prosty i zrozumiały dla widza sposób tłumaczyć skomplikowane procedury medyczne lub pokazać budowę i zasadę działania produktów w różnych branżach.

1. Dentystyka / Implantologia / produkty medyczne

Jak estetycznie i w zrozumiały sposób pokazać zabieg medyczny? Nagranie video zabiegów dentystycznych może nie wyglądać zachęcająco i reklamowo. Poza tym w przypadku specjalistycznych produktów ciężko za pomocą kamery „zajrzeć” do wnętrza człowieka, a tym bardziej pokazać sam zabieg, czy tkanki znajdujące się pod skórą.

W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem okazuje się grafika i animacja 3d. Za jej pomocą w sterylny, czysty i zrozumiały sposób możemy przedstawić każdy proces, bez rozlewu kropli krwi 😉

W Modelight kilkukrotnie tworzyliśmy różne animacje dla branży medycznej, na przykład proces instalacji łączników implantologicznych Almadent.

3d dental cross section with implant abutment instalation proces
wizualizacja dentystyczna montażu implantu pokazana jako grafika 3d w przekroju
wizualizacja przekroju procesu instalacji łączników implantologicznych

W tym projekcie wyzwaniem okazało się pokazanie sposobu spasowania łącznika z dziąsłem oraz sposób dokręcania elementów wewnątrz szczęki pacjenta.

W łączniku implantu jest specjalny rowek zapobiegający przesunięciu zamontowanego łącznika, to kluczowa cecha takich produktów. Żeby to pokazać w zrozumiały sposób w animacji zastosowaliśmy widok w przekroju i półprzeźroczystość. Dzięki temu widać dokładnie jak są zbudowane elementy implantu i dlaczego zapewniają idealne spasowanie.

Sami zobaczcie czy udało nam się wyjaśnić proces implantacji oraz pokazać jak to wygląda podczas zabiegów.

Innego rodzaju wsparciem, jakie proponujemy dla branży medycznej są animacje typu explainer video. W tych projektach tłumaczymy krok po kroku prawidłowy i bezpieczny proces użycia narzędzi lub produktów medycznych. Specjaliści kliniczni mogę zobaczyć w jaki sposób wykonywać zabiegi lub jak przebiega bezpieczna procedura wykorzystania danego narzędzia.

Niezależnie od celu, jaki ma spełniać film instruktażowy, reklamowy lub promocyjny pokazanie produktów czy procesów w formie animacji 3d daje duże możliwości ciekawej prezentacji.

2. Branża technologiczna

W Modelight jesteśmy w większości inżynierami więc projekty techniczne są dla nas szczególnie interesujące. Z ciekawością małego dziecka tworzymy takie animacje poznając przy okazji odpowiedź na pytania jak to działa ? lub jak jest zbudowane?

W 3D nie ma ograniczeń prezentacji. Nawet skomplikowany procesy pokazujemy w prosty, zrozumiały sposób. W razie potrzeby zaglądamy do wnętrza działających produktów lub zwalniamy czas by przyjrzeć się im dokładniej.

Zobaczcie kilka przykładów projektów technicznych. Może coś okaże się inspirujące przy promocji Waszych produktów?

frez i obrabiana bryła CNC na wizualizacji reklamowej
przekrój procesu frezowania w bryle metalu - wizualizacja procesu frezowania

Stworzyliśmy animacje, w których każdy detal procesu frezowania jest pokazany w zrozumiały i czytelny sposób. Wskazujemy w nich zalety narzędzi CNC, pokazujemy w zwolnionym tempie co się dzieje w bryle metalu, jak działa konkretne urządzenie. Gdy proces odbywa się wewnątrz elementu obrabianego prezentujemy go stosując dynamiczny przekrój. ZOBACZ

A co możemy zaproponować dla bardziej skomplikowanych systemów? Tu ciekawym przykładem może być branża wymiany ciepła, tj. HVAC. Dla wielu producentów z tej dziedziny tworzymy rozwiązania graficzne. Pokazujemy produkty i ich wnętrze, budowę lub zarządzanie całymi systemami z użyciem programowalnych sterowników. W tej dziedzinie pomocne są też explainer video z pokazaniem procesu wymiany ciepła.

hvac air curtain elements on 3d visualization

– Więcej przykładów rozwiązań dla tej branży znajdziecie pod linkiem: ZOBACZ

3. Automotive – produkty motoryzacyjne

W branży motoryzacyjnej innowacje są kluczowym elementem pozwalającym poprawić komfort, bezpieczeństwo oraz parametry samochodów. W tej dziedzinie wizualizacje graficzne wykorzystywane są do prezentacji nowatorskich materiałów i tworzyw, z jakich wykonane są elementy samochodów.

Czy wiecie ile różnych elementów w samochodzie jest obecnie produkowane z lekkich wytrzymałych tworzyw sztucznych ? Zobaczcie w animacji, które to części i za co odpowiadają. ZOBACZ

Nasze prace wspierają branżę Automotive prezentując zastosowanie nowoczesnych tworzyw, z których są wykonane elementy współcześnie produkowanych pojazdów. Na wizualizacji widać od razu  wszystkie części samochodowe znajdujące się pod karoserią lub wewnątrz siedzeń, niedostępne dla tradycyjnej kamery.

bumper rendering for automotive advertising cgi with EPP car parts

4. Produkcja mebli

Innym przykładem, w którym grafika i animacja wspiera promocję jest branża produkcji mebli. W formie wizualizacji pokazujemy meble na neutralnym tle w ujęciach katalogowych – do druku w materiałach marketingowych lub publikacji w serwisach sprzedażowych typu Allegro. W tej formie jesteśmy w stanie prezentować wzory mebli w różnych odmianach materiałowych, kolorystycznych i dowolnych wymiarach nawet przed wyprodukowaniem prototypu.

W branży meblarskiej dla klienta docelowego ważna jest też możliwość zobaczenia całego zestawu mebli w aranżacji miejsca, w jakim może występować. Do takich zadań projektujemy dedykowane aranżacje wnętrz, w których meble grają pierwsze skrzypce. MEBLE MAGNAT

5. Animacje instruktażowe – explainer video

Lubicie czytać instrukcje? Odszukiwać odpowiednie śrubki, narzędzia? Próbować zrozumieć szkice, które w bardzo uproszczony sposób przedstawiają proces montażu ? Czasem ciężko zrozumieć o co chodzi, np. które to śrubki skoro wszystkie wyglądają tak samo tylko mają cztery wielkości. Żeby prawidłowo złożyć niektóre produkty codziennego użytku trzeba wykonać wiele czynności w odpowiedni sposób łącząc ze sobą kolejne elementy.

Czytanie instrukcji w tych przypadkach i próba zrozumienia rysunków szkicowych może niektórych z nas przyprawić o ból głowy. Mamy rozwiązanie tego problemu – explainer video. Nawet świetnie przygotowane opisy i szkic nie zastąpią filmu pokazującego proces w szczegółach, krok po kroku.

Dlatego zdecydowanie polecamy instrukcję w formie video – coraz bardziej popularne dla różnych produktów. Wystarczy kliknąć link dołączony do produkty lub zeskanować kod QR kierujący nas do animacji, w której każda czynność jest pokazana w prosty i zrozumiały do odtworzenia sposób. W razie potrzeby można zatrzymać film i skopiować pokazane w nim czynności aż do prawidłowego zmontowania danego produktu lub systemu. Przykładem może być animacja montażu balustrady balkonowej dla firmy Avis.

Przygotowujemy animacje pomagające łatwo, szybko i bez konieczności wertowania wielostronicowych instrukcji zmontować nawet skomplikowane produkty.

Jeśli potrzebujecie zaprezentować dowolne pomysły na meble zarówno w drukowanych materiałach promocyjnych typu ulotki czy katalogi lub w aranżacji wnętrz albo animacji, chętnie pomożemy.

To tylko kilka przykładów zastosowań animacji i grafiki 3d w różnych branżach. Macie inne pomysły – dajcie nam znać. Niezależnie od dziedziny i branży chętnie zaproponujemy nasze pomysły na kreacje graficzne.