ANIMACJE 3D DLA PRODUKTÓW Z BRANŻY HVAC | Flowair

Nie każdy wie czym są Destratyfikatory i czy należy się ich bać jak Dementorów, lub kto się może kryć za kurtyną powietrzną.

My w Modelight już wiemy, po wielu latach tworzenia animacji i projektów graficznych dla branży wymiany ciepła jesteśmy ekspertami w kreacjach wspierających działania marketingowe, nie tylko z tej ale też innych dziedzin technologicznych. Z naszym wsparciem wyjaśnisz nie tylko proces destratyfikacji, działanie lub budowę nawiewników, rooftopów ale też innych specjalistycznych urządzeń z branży HVAC. 

W animacji w prosty i zrozumiały sposób pokazujemy nawet skomplikowane procesy, wyjaśniamy sposób działania i zalety rozwiązań wymiany ciepła. Z pomocą animacji 3D pomagamy w produkcji materiałów szkoleniowych, edukacyjnych i reklamowych zwiększających sprzedaż.

Jednym z przykładów kompleksowego wsparcia jest współpraca z firmą Flowair –  producentem urządzeń i systemów wymiany ciepła.

Na potrzeby publikacji online oraz do druku w materiałach promocyjnych przygotowaliśmy w 3D całą gamę urządzeń i rozwiązań technologicznych. Współpraca z działem R&D i wsparcie w postaci plików CAD pozwoliło pokazać produkty i ich budowę z inżynierską dokładnością.

Wprowadzenie nowego produktu na rynek.

Jeśli planujecie wprowadzenie na rynek nowego produktu, pomocne będą materiały promocyjne do ulotek, katalogów lub powstającego landing-page. W 3D tworzymy wizualizacje prezentując produkty w ujęciach studyjnych do materiałów sprzedażowych i marketingu W tej formie możesz pokazać nowe rozwiązania w szczegółach, zanim powstanie pierwszy prototyp.

rendering urządzenia przemysłowego - kurtyna powietrzna na grafice 3d
product presentation 3d graphics air curtain

Poza przedstawieniem samego designu i wyglądu grafika pozwala przedstawić dowolne odmiany budowy i konstrukcji planowanego produktu oraz ich zastosowanie. Dla kurtyny SLIM stworzyliśmy animację przykładowych aranżacji wnętrz, w jakich może występować oraz prezentację konstrukcji dla wersji elektrycznej lub z wymiennikiem ciepła.

Tworzymy dedykowane aranżacje i wizualizacje wnętrz, w których pokazujemy przykłady zastosowania kurtyn powietrznych w praktyce w różnych przestrzeniach. Prezentacja produktu w przykładowych aranżacjach wnętrz, w których może występować pozwala zainteresowanym klientom zobaczyć jak urządzenie komponuje się w przestrzenią lub jakie są możliwości jego montażu. Na wizualizacji wnętrz dodatkowo prezentujemy dostępne odmiany kolorystyczne idealnie dopasowane do różnych rodzajów pomieszczeń.  

wnętrze sklepu z kurtyną HVAC
wizualizacja wnętrza kawiarni w 3d
wizualizacja wnętrza w 3d
wizualizacja restauracji w 3d

Wizualizacje produktowe pokazujące budowę i działanie produktów HVAC

W branży wymiany ciepła ważny jest nie tylko design i wygląd produktów ale też ich budowa, zasady działania i możliwości zastosowania. Ciężko jest jednak zrobić zdjęcie rozłożonego produktu na części, pokazać w szczegółach jak jest zbudowany, jakie ma komponenty, funkcje i zalety.
Za to w 3D nie ma z tym żadnego problemu, każdy produkt, nawet najbardziej skomplikowany pokażemy w rozbiciu na elementy, wytłumaczymy w prosty i zrozumiały dla odbiorcy sposób jego budowę i działanie.

wizualizacja produktu technologii hvac
rozstrzał produktu na części grafika
wizualizacja 3d techniczna
przekrój urządzenia, wizualizacja 3D budowy kurtyny powietrznej

Branża wymiany ciepła to nie tylko produkty, ich wygląd i rozwiązania techniczne. W tej dziedzinie kluczowy jest przecież proces wymiany ciepła.

Jeśli trzeba pokazać przepływ mediów wewnątrz produktów, wytłumaczyć jakie parametry mają dane rozwiązania HVAC i dlaczego są nie tylko efektowne, ale też inżynieryjnie efektywne, najlepiej zrobić to w animacji.

Dla Flowair przygotowaliśmy serię animacji szkoleniowych, oraz kreacji typu explainer-video. Takie animacje pozwalają wyjaśnić w przystępny sposób zalety zastosowania produktów w danej przestrzeni.

Na szkoleniach dla specjalistów, monterów i pracowników możecie z pomocą animacji 3D szybko wytłumaczyć jak działa system urządzeń HVAC, po co stosuje się sterowanie typu BMS lub, które produkty warto instalować w jakiej strefie budynku.

Obraz wart jest 1000 słów w formie graficznej łatwiej szybciej i prościej wyjaśnić skomplikowane procedury. Na wizualizacji pokazujemy cały system urządzeń zamontowanych w przestrzeni hal magazynowo-produkcyjnych, ich połącznie i sposób działania.

Jeśli potrzebujesz dodatkowo przygotować instruktaż pokazujący krok po kroku jak podłączać urządzenia, jak nimi sterować i zarządzać, nie ma problemu. Dla Flowair powstała cała seria animacji szkoleniowych wykorzystywanych na spotkaniach ze specjalistami i prezentacjach zastosowania systemu i jego możliwości.

Realizacja projektów dla Flowair pozwoliła nam zapoznać się ze specyfiką budową i działaniem różnych produktów z tej branży. Jeśli szukacie rozwiązania jak przedstawić w prosty sposób proces lub zaprezentować zastosowanie i zalety urządzeń tego typu dajcie znać.

Jako zespół inżynierów 3d znamy specyfikę tej branży, niezależnie od tego jak skomplikowane instalacje i procesy chcecie wyjaśnić, chętnie pomożemy Wam zaprezentować to w animacji.

Zobacz więcej