Knauf Automotive

Współpraca z firmą Knauf zaowocowała opracowaniem projektów graficznych dla branży Automotive. Naszym zadaniem było pokazanie zastosowania nowoczesnych tworzyw sztucznych w produkcji samochodów. Aby przedstawić elementy ukryte pod karoserią, często umieszczone w ciężko dostępnych miejscach pojazdu, wykonaliśmy model szkicowy auta z zaznaczeniem miejsc, w których stosuje się produkty z tworzyw EPP i EPS. 

 

W pierwszej kolejności trzeba było przygotować odpowiednio dobrane tekstury tworzywa aby materiały EPP i EPS wyglądały realistycznie. Powstały modele 3d wybranych elementów samochodu. Następnym etapem były wizualizacje katalogowe oraz pokazanie gdzie dokładnie występują części EPP i EPS w produkcji samochodów. Część materiałów graficznych trafiła do serwisu  Knauf Automotive

Klient: Knauf Industries Polska sp. z o. o.
Zakres: animacja, skrypt 360, wizualizacja, modelowanie 3D

kanuf-plastic-part
knauf-epp-part
knauf-epp-slider knauf-plastic-slider

Do prezentacji zalet i funkcji produktowych wykonaliśmy projekty graficzne prezentujące obudowę baterii do samochodów elektrycznych. Samochodowy zestaw akumulatorowy to rozwiązanie pozwalające chronić baterię przed wstrząsami, przy zachowaniu bardzo małej masy elementów. Na wizualizacjach pokazujemy poszczególne składowe zestawu wyjaśnijące zalety i cechy tego rozwiązania.

knauf-epp_01
knauf-epp_02
knauf-epp_03
knauf-epp_04

Pokazanie w klarowny sposób rozmieszczenia części znajdujących się wewnątrz karoserii samochodu, bywa kłopotliwe.
Idealne do tego celu jest animacja 3d. W wirtualnej przestrzeni możemy zastosować efekt przeźroczystości lub przekroju brył, co pozwalająca zobaczyć szczegółowo jak wygląda oraz gdzie jest umieszczony każdy, nawet najbardziej ukryty element konstrukcji.

epp-element-render-car
zderzak-wizualizacja-zblizenie-zoom

Zobacz więcej