KREACJE 3D AUTOMOTIVE | Knauf

Czasami materiały promocyjne wymagają przedstawienia rozwiązań technicznych lub produktów, które znajdują się wewnątrz konstrukcji, pod obudową lub w przypadku samochodów pod karoserią. Przygotowanie materiałów marketingowych w takim przypadku może być trudnym wyzwaniem. Można oczywiście rozebrać samochód na części lub przeciąć karoserię i pozostałe warstwy by zobaczyć elementy wewnątrz, ale to nie jest najlepszy sposób.

Jeśli potrzebujesz zaprezentować produkty ukryte pod obudową lub wewnątrz maszyn w miejscach, które są niedostępne dla tradycyjnej kamery, polecamy korzystanie animacji 3D.
Pozwala to zilustrować innowacyjne rozwiązania, nawet te ukryte w środku, w przystępny i interesujący sposób dla widza. Poza tym widać od razu gdzie dana część występuje w samochodzie, jaki ma kształt i jaką pełni funkcję.

To ile elementów w nowoczesnych samochodach jest wykonanych z plastiku lub tworzyw o spienionej strukturze zazwyczaj nie jest widoczne z zewnątrz. Są to jednak często ważne części konstrukcji pojazdów, a materiał z jakich są zrobione ma szereg zalet dla całego samochodu. Elementy z tworzyw sztucznych typu EPP czy EPS to bardzo lekkie a zarazem sztywne materiały. Dodatkową zaletą jest ich odporność na uderzenia oraz fakt, że podczas wypadków nie rozpadają się na ostre elementy. Rozwiązania tego typu wpływają na obniżenie wagi, zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu i stosowane są w wielu miejscach i częściach samochodowych.

Ostatnio dla firmy Knauf Industries Polska, przygotowaliśmy animację, która skutecznie prezentuje takie produkty z branży motoryzacyjnej. Animacja 360 modelu samochodu wykonana w uproszczonej konwencji szkicowo – siatkowej pozwoliła widzom zobaczyć wszystkie komponenty wykonane plastików EPP i EPS.
Zastosowanie prezentacji w formie animacji 3D pozwala zobaczyć rozwiązania ukryte wewnątrz konstrukcji, pod karoserią, nie tracąc czasu na szczegółowe opisy ich funkcji ani rozmontowywanie pojazdu na części 😉

Klient: Knauf Industries Polska sp. z o. o.
Zakres: animacja, skrypt 360, wizualizacja, modelowanie 3D

knauf-epp-slider knauf-plastic-slider

Do prezentacji zalet i funkcji produktowych powstały też projekty graficzne prezentujące obudowę baterii do samochodów elektrycznych. Samochodowy zestaw akumulatorowy to rozwiązanie pozwalające chronić baterię przed wstrząsami, przy zachowaniu bardzo małej masy elementów. Na wizualizacjach pokazujemy poszczególne składowe zestawu wyjaśniające zalety i cechy tego rozwiązania.

grafika 3d produktu bateria elektryczna i EPP
knauf-epp_01
knauf-epp_02
knauf-epp_03
knauf-epp_04

W wirtualnej przestrzeni możemy zastosować efekt przeźroczystości przekroju brył lub dynamicznego rozłożenia dowolnych produktów na części składowe. To pozwala zobaczyć szczegółowo jak wygląda konstrukcja oraz gdzie jest umieszczony każdy, nawet najbardziej ukryty element.

Masz jakieś pomysły, jak można wykorzystać tę technologię do prezentacji swoich produktów? Daj nam znać, w Modelight chętnie podejmujemy wyzwania prezentacji nawet skomplikowanych technicznie produktów.

epp-element-render-car
zderzak-wizualizacja-zblizenie-zoom

Zobacz więcej