Knauf Automotive

Czasami materiały marketingowe wymagają przedstawienia rozwiązań technicznych lub produktów, które znajdują się wewnątrz konstrukcji, pod obudową lub w przypadku samochodów pod karoserią. Przygotowanie materiałów marketingowych w takim przypadku może być trudnym wyzwaniem. Można oczywiście rozebrać samochód na części lub go przeciąć karoserię i pozostałe warstwy by zobaczyć elementy wewnątrz, ale to nie jest najlepszy sposób.

Jeśli potrzebujesz zaprezentować produkty ukryte pod obudowami lub wewnątrz maszyn, które są niedostępne dla tradycyjnej kamery polecamy korzystanie animacji 3D.
Pozwala to zilustrować innowacyjne rozwiązania, nawet te ukryte w środku, w przystępny i interesujący sposób dla widza. Poza tym widać od razu gdzie dana część występuje w samochodzie, jaki ma kształt i jaką pełni funkcję.

Czy zdajesz sobie sprawę, ile elementów w nowoczesnych samochodach jest wykonanych z plastiku? Nowoczesne tworzywa o spienionej strukturze takie jak EPP czy EPS występują w wielu miejscach w konstrukcji samochodów. Te materiały są bardzo lekkie, sztywne i odporne na uderzenia a w razie wypadków nie rozpadają się na ostre elementy. Rozwiązania tego typu wpływają na obniżenie wagi samochodu, zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu w wielu miejscach i częściach samochodowych.

Ostatnio dla firmy Knauf Industries Polska, przygotowaliśmy animację, która skutecznie prezentuje takie produkty z branży motoryzacyjnej. Animacja 360 modelu samochodu wykonana w uproszczonej konwencji szkicowo – siatkowej pozwoliła widzom zobaczyć wszystkie komponenty wykonane plastików EPP i EPS,
nie tracąc czasu na szczegółowe opisy ich funkcji ani rozmontowywanie pojazdu na części 😉

Klient: Knauf Industries Polska sp. z o. o.
Zakres: animacja, skrypt 360, wizualizacja, modelowanie 3D

knauf-epp-slider knauf-plastic-slider

Do prezentacji zalet i funkcji produktowych powstały też projekty graficzne prezentujące obudowę baterii do samochodów elektrycznych. Samochodowy zestaw akumulatorowy to rozwiązanie pozwalające chronić baterię przed wstrząsami, przy zachowaniu bardzo małej masy elementów. Na wizualizacjach pokazujemy poszczególne składowe zestawu wyjaśniające zalety i cechy tego rozwiązania.

knauf-epp_01
knauf-epp_02
knauf-epp_03
knauf-epp_04

W wirtualnej przestrzeni możemy zastosować efekt przeźroczystości przekroju brył lub dynamicznego rozłożenia dowolnych produktów na części składowe. To pozwala zobaczyć szczegółowo jak wygląda konstrukcja oraz gdzie jest umieszczony każdy, nawet najbardziej ukryty element.

Masz jakieś pomysły, jak można wykorzystać tę technologię do prezentacji swoich produktów? Daj nam znać, w Modelight chętnie podejmujemy wyzwania prezentacji nawet skomplikowanych technicznie produktów.

epp-element-render-car
zderzak-wizualizacja-zblizenie-zoom

Zobacz więcej