KREACJE 3D DLA BUDOWNICTWA | rozwiązania Knauf Therm

Często produkty i rozwiązania techniczne, które chcemy pokazać nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Kto choć raz remontował dom lub mieszkanie doskonale wie, co się kryje w środku, w ścianach, pod podłogą lub wierzchnią warstwą dachu. Zastosowanie w tych  miejscach odpowiednich materiałów ociepleniowych jest kluczowe dla komfortu, oszczędności energetycznych i trwałości naszego domu.

Jak zatem pokazać te produkty i ich zalety w gotowym budynku? Nie polecamy wyburzania ścian, odkrywania elewacji lub zdejmowania podłogi żeby zrobić zdjęcie lub nagrać film. Jest prostsze rozwiązanie, pozwalające zdecydowanie taniej i w zrozumiały sposób prezentować wszystkie produkty, ukryte wewnątrz konstrukcji budowlanych lub pod innymi warstwami.

Grafika 3D i animacja umożliwia nam zajrzenie tam gdzie tradycyjna kamera nie ma wstępu. W ten sposób możesz pokazać materiały budowlane, dynamicznie tworzące się przekroje elewacji, odkrywanie poszczególnych warstw lub animację budowania całego domu od nowa.

W animacji możemy zaprezentować Wasze produkty budowlane, niezależnie od tego jak głęboko są ukryte wewnątrz. 

Do prezentacji systemów ociepleń ścian i podłogi dla firmy KNAUF stworzyliśmy model interaktywnie obracającego się domu z częściowym widokiem w przekroju. Efekt finalny animacji interaktywnej, na stronie producenta można zobaczyć tutaj.  Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się pokazać produkty ociepleniowe, występujące w różnych miejscach przykładowego budynku w przejrzysty sposób na jednej grafice.

Klient: Knauf Industries Polska sp. z o. o.
Zakres: animacja, skrypt 360, wizualizacja, modelowanie 3D

knauf-therm-workspace-isolines wireframe of building
3d-building-render
floor-heating-rendering
building-cross-section-3d visualization for construction materials


Potrzebujecie też pokazać sam produkt na neutralnym tle, w ujęciach katalogowych, do publikacji na stronie www lub w materiałach drukowanych? Nie trzeba do tego organizować sesji fotograficznych, wynajmować studia, oświetlenia i sztabu ludzi.

Wystarczy przygotować model 3d i pokazać go na wizualizacji, z dowolnej strony, w dowolnej odmianie i cyfrowej rozdzielczości.
Na wizualizacji zaprezentujemy Wasze rozwiązania budowlane w idealnym świetle, w ujęciach katalogowych do publikacji online lub w drukowanych materiałach promocyjnych.

knauf-therm-etixx insulation products 3d render

Zobacz więcej