ai-perfume-bottle

Czy sztuczna inteligencja zastąpi grafików 3D?

Czy sztuczna inteligencja zastąpi grafików 3D?

Sztuczna inteligencja może mieć różnorodne zastosowania w dziedzinie grafiki 3D. I choć nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi z pewnością jednak AI może zaoferować narzędzia i algorytmy, które znacznie ułatwią pracę grafikom 3D.

Na przykład, sztuczna inteligencja może zostać wykorzystana do generowania automatycznych tekstur 2D lub materiałów powierzchni, co może znacznie przyspieszyć proces projektowania. Może również pomóc w renderowaniu scen 3D, co zaoszczędzi wiele czasu i zwiększy wydajność grafików. Jedną z ciekawszych aplikacji do generowania grafiki, w tym także grafiki przypominającej rendery 3D, jest miedzyinnymi MidJourney.

W jaki sposób MidJourney generuje grafikę i czy może wykluczyć konieczność dotychczasowego renderowania wizualizacji 3D?

MidJourney to narzędzie do tworzenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Program wykorzystuje zaawansowane algorytmy generacji obrazu, które pozwalają na generowanie realistycznych wizualizacji 3D bez konieczności renderowania.

MidJourney wykorzystuje tzw. „generatywną sieć przeciwdziałania” (GAN), która pozwala na generowanie obrazów 3D poprzez uczenie się na podstawie istniejących danych. MidJourney wykorzystuje tę technologię, aby generować wizualizacje 3D na podstawie rysunków lub szkiców 2D, które są wprowadzane do narzędzia.

ai-perfume-bottle-test
ai-perfume-bottle-test-3
ai-perfume-bottle-test-2

Spróbuj zgadnąć, który z obrazków powyżej został wygenerowany przez MidJourney, a który jest renderem 3D zrobionym klasycznymi metodami graficznymi. –

A tak przy okazji treść tego wpisu została wygenerowana w 97% przez ChatGPT 😉